Make your own free website on Tripod.com
[KAYNAK KODLAR ]

Öneri Yükle:  PLANET-DOS 5.0 (G) Kaynak Kodlar

Not: Kaynak kodlardan tam istifade için bilgisayarınıza Planet-Dos'u kurun.

YARDIMCI ARAÇLAR
 • Borland Pascal Pentium II yaması   (68KB)
 • SEA Picture Viewer s1.0
  Geliştirme ortamı

     Planet-Dos'u kaynak kodları ile birlikte verilmesindeki diğer bir amaç da sizlerin projeye katkıda bulunmasıydı.Bu yüzden kaynak kodların daha iyi anlaşılabilmesi ve geliştirilmesi için de içerisine bir takım işaretler ve açıklamalar koyduk. Şimdi bu işaretlerin ne anlama geldiklerini öğrenelim.

  -1- İşaret
        {-------------------}
        {-------------------} satırlı ifadelerin bulunduğu dosyalar geliştirmeye uygundur. Yani; "dosyada bir takım eksiklikler var veya da fikirleriniz ile daha da geliştirebilirsiniz, demektir"

  -2- İşaret
        {*X*} işaretli dosyalar şekil -1- içerisindeki satır içerisinde bulunur ve anlamı; o dosyada hemen hemen hiç eksik yok ve sadece fikirleriniz ile dosyayı daha da geliştirebilirsiniz anlamına gelir.

  -3- İşaret
        {X*X} işaretli dosyalar şekil -1- içerisindeki satır içerisinde bulunur ve anlamı; dosyada eksikler var anlamına gelir ve dosyanın eksik olduğu satırı göstermek içinde Atla:xxx gibi numaralar konlur.Siz dosya içerisinde o numaralı konuma giderek geliştirilecek olan alanı rahat bir şekilde geliştirebilirsiniz.

  -4- İşaret
        "Fikir... No:" O program modülü için fikir vermektedir. Fikir no numarası ile de burhan_tanis@hotmail.com adresine mail atarak fikir hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  NOT:

  Yka01w.exe
  Yka01d.exe
  Yka01.exe
  yn2.exe
  hys.exe
  acl01.exe
  @torna.exe

     Yukarıdaki dosyaların kaynak kodları üzerinde değişiklik yaptığınızda Vrs.pas içerisinden crc değerlerini değiştirmeyi unutmayın. Yukarıdaki derlemiş olduğunuz programların crc'sini öğrenmek için @crc (dosya adı) yazmanız yeterlidir.

  Vrs.pas dosyasını düzenledikten sonra derleyin Vrs.exe dosyası oluşacaktır. Bu dosyayı Vrs.mdl olarak değiştirerek c:\planet dizinine atmanız lazım.