Make your own free website on Tripod.com
[ Burhan Mustafa Kim ? ]
< Geri

   1983 Kahraman Maraş doğumlu. Orta okul ve liseyi Kahramankent Kolejinde okuyan Burhan Mustafa, bu projenin temel fikirlerini de orada atmış ve oluşturmuştur. Şu an Gazi Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fak. Türkçe Öğretmenliği Ana bilim dalı 2. sınıf öğrencisidir.

   İleri düzeyde Pascal bilmektedir. Gerçi şu an çoğu zamanını Delphi üzerine ayırarak artık projelerini orada gerçekleştirme uğraşında. Bilgisayar üzerinde ilgi alanları; işletim sistemleri,bilgisayarda güvenlik, yapay zeka üzerinedir.

   Planet-Dos(MaviYıldız) haricinde özel istek doğrultusunda da hazırladığı birçok programı bulunmaktadır.Şu anlarda yapay zeka üzerine kurulu sanal sohbet programı üzerinde çalışmaktadır. Sistem, yapay zeka konusu içerisindeki doğal dil anlama ve çeviri sistemleri üzerinedir. En önemli özellikleri arasında konu bütünlü olması,grafiksel ögelerle desteklenmesi,kendi kendini geliştirebilmesi ve en önemlisi de internet aracılığıyla yıl içerisinde dünyadaki gelişmeleri bizlerin oluşturduğu merkez birimden alarak veritabanlarını güncellemesidir. Bundan dolayı proje psikologlardan tutun özel eğitim kurumlarına, ev kullanıcıları gibi geniş bir kitleye yöneliktir.